Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów
Naszym pacjentom możemy zaproponować metodę nocnego wybielania nakładkowego lub zabieg wykonany w gabinecie w ciągu niespełna dwóch godzin. Każdy taki zabieg musi być poprzedzony usunięciem starych bądź uszkodzone wypełnienia oraz kamienia nazębnego. Do wybielania używa się specjalistycznego żelu, którego skład, w zależności od rodzaju zabiegu, dobierany jest według indywidualnych potrzeb i stopnia przebarwienia zębów pacjenta.

Licówki
Licówki są najbardziej estetyczną metodą zmiany kolor i kształt zębów. Są to cienkie płatki porcelany przyklejone do powierzchni wargowych i policzkowych zębów. Licówki najkorzystniej jest zakładać w przypadku poważnych uszkodzeń lub też znacznych przebarwień zęba. Sam zabieg przebiega w dwóch etapach. Najpierw pobierany jest odcisk powierzchni zęba, na podstawie, którego będzie wykonana w pracowni protetycznej licówka, a na uprzednio oszlifowane zęby zakłada się licówki tymczasowe. W drugim etapie zakładane są już licówki ostateczne, które dostosowywane są do zgryzu pacjenta.

 

Zdjęcia naszych prac:

1  2

3  4

Schemat wykonania:

Badanie i konsultacja.

1

arrow

Oszlifowanie powierzchni wargowej oraz preparacja stopnia zwiększającego estetykę oraz szczelność . Wykonanie przez technika protetycznego porcelanowych licówek.

2

arrow

Zacementowanie licówek na stałe.

3