I-DENT

Częste pytania

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jakie są formy płatności?

Przy rozliczaniu mogą Państwo wybrać dogodną dla siebie formę płatności – gotówką lub kartą. Na życzenie wystawiamy także faktury. Istnieje także możliwość wykonania przelewu za wykonane usługi.

Jak dojechać do gabinetu?

Nasze gabinety mieszczą się w centrum Szczecina, z wygodnym dojazdem z całego miasta. Dojadą Państwo do nas tramwajem, linie 1, 2, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, oraz autobusem, linie: 61, 62, 75, 76, 81, 83, 86, 87.

Czy przy gabinecie znajduje się parking?

Jak najbardziej. Dla Pacjentów zmotoryzowanych istnieje możliwość skorzystania z ogólnodostępnego parkingu przed kliniką. Występuje tu strefa B. Opłaty wyłącznie w bilonie można dokonać w parkomacie.

Jak wygląda procedura zwrotu kosztów z niemieckiej kasy chorych?

Gabinety stomatologiczne I-DENT oferuje pełen zakres usług stomatologicznych dla Pacjentów posiadających ubezpieczenie w Niemieckich Kasach Chorych. W celu uzyskania zwrotu poniesionych kosztów przygotowujemy profesjonalny plan leczenia wraz z kosztorysem (Heil- und Kostenplan). Po zakończonym leczeniu Pacjent otrzymuje rachunek uwzględniający procedury i koszty leczenia. Od wielu lat leczymy pacjentów zza granicy zapewniając im komfortowe warunki i najwyższą jakość w konkurencyjnej cenie.

Procedura zwrotu kosztów leczenia
Pierwsza wizyta – diagnostyka Pacjenta do której zaliczamy zdjęcia RTG (pantomogram i zdjęcia pojedyncze), modele diagnostyczne). Znajdą Państwo te pozycje w cenniku. Na jej podstawie za pomocą specjalnych druków lekarz wykonuje plan leczenia i kosztorys. Pacjent przekazuje plan leczenia i kosztorys do Niemieckiej Kasy Chorych.

Leczenie – po zatwierdzeniu kosztów przez Niemiecką Kasę Chorych lekarz stomatolog przystępuje do leczenia wg sporządzonego planu leczenia. Całość kosztów leczenia pokrywa Pacjent w gabinecie. Na podstawie faktury otrzymanej, potwierdzającej przebyte leczenie i pokrycie przez Pacjenta kosztów Niemiecka Kasa Chorych zwraca mu ustaloną kwotę refundacji za leczenie.

Korzyści dla Pacjentów z Niemiec
– refundacja części kosztów leczenia protetycznego
– w przypadku leczenia standardowego leczenie jest praktycznie bezpłatne
– oszczędności w porównaniu z kosztami leczenia za granicą rzędu 60-80%.

Formularz HEIL- UND KOSTENPLAN jest to formularz na podstawie którego pacjenci rozliczają się z Niemiecką Kasą Chorych. Zawiera przegląd stanu jamy ustnej Pacjenta, propozycję leczenia głównie protetycznego. Występują na nim pola odpowiadające poszczególnym zębom w które wpisywane są symbole zgodnie z legendą. Oferta naszych gabinetów I-DENT jest atrakcyjna dla Pacjentów z Niemiec nie tylko z powodu atrakcyjnych cen za usługi stomatologiczne ale również z powodu profesjonalnego podejścia i troskliwej opieki. Wysoka jakość naszych usług pozwala nam cieszyć się szerokim gronem Pacjentów z Niemiec.

Co to jest implant zęba?

Wiele jesteśmy w stanie zrobić za zdrowe zęby i piękny uśmiech. Estetyczne, zadbane i równe zęby dodają pewności siebie i są naszą wizytówką. Czy warto zdecydować się na implanty zębowe? Jakie są koszty zabiegu? Jak przebiega zabieg? Co warto wiedzieć o implantach?

Implant zębowy to bardzo trwały, sztuczny zamiennik korzeni zębów. Najczęściej jest to tytanowa malutka śrubka o długości od kilku do kilkunastu milimetrów, którą w trakcie zabiegu chirurgicznego wprowadza się do szczęki lub żuchwy. Implant ma kształt bioniczny – czyli najbardziej zbliżony do naturalnego korzenia zęba. Jego zadaniem jest odtworzenie naturalnego uzębienia, którego brakuje w jamie ustnej pacjenta.

Pacjenci powinni wiedzieć, że brak choćby jednego zęba może doprowadzić do przeciążenia pozostałych – zarówno sąsiadujących, jak i tych przeciwstawnych. Na przestrzeni miesięcy lub lat prowadzi to do przemieszczeń zębowych co skutkuje zaburzeniami w funkcjonowaniu stawów skroniowo-żuchwowych. Braki w uzębieniu wpływają ponadto niekorzystnie na estetykę twarzy, w tym głównie na kontur policzków oraz ust. Odpowiednio odtworzone uzębienie nadaje twarzy młodszy i atrakcyjniejszy wygląd.
Co równie istotne, o czym się często nie mówi – konsekwencją brakującego uzębienia mogą być też poważne problemy trawienne, spowodowane niedokładnym rozdrabnianiem pokarmów. Ponadto, gdy połykamy zbyt duże kawałki jedzenia, trawimy dłużej, co może także wpływać np. na problemy z utrzymaniem figury. Dlatego właśnie rozwiązaniem tych problemów i odpowiedzią na potrzeby i wymagania pacjentów jest wstawienie implantów.

Implantacja sprawdzi się zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, kilku ubytków, jak i u osób, które w ogóle nie posiadają uzębienia. Czas trwania zabiegu zależy od tego, ile implantów zostanie wszczepionych pacjentowi.
Zabieg poświęcony wprowadzeniu implantu (część chirurgiczna) wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Po wygojeniu implantu (co zajmuje najczęściej od 3 do 6 miesięcy) zostają wykonane wyciski a następnie w laboratorium zamawiana jest odbudowa protetyczna. Uzupełnia ona brakujące korony zębów i w zależności od wybranej metody łączy się na stałe lub w sposób ruchomy z umieszczonymi w jamie ustnej implantami. Istnieje oczywiście możliwość wykonania odbudowy tymczasowej, która odbudowuje brakujące zęby od razu po zabiegu. Po akceptacji przez pacjenta i osadzeniu pracy w jamie ustnej proces leczenia jest zakończony.

Implant czy proteza – co wybrać?

Implanty to najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku, które zastąpiło dotychczas stosowane metody odtwarzania braków zębowych. Dzięki nim wielu pacjentów nie musi już nosić niewygodnych, masywnych protez zębowych. Nawet w przypadku utraty wszystkich zębów (bezzębie) możliwe jest wykonanie pracy osadzonej na stałe, która idealnie zastępuje utracone uzębienie. Nie jest konieczne także szlifowanie zdrowych zębów, które ograniczały lukę po utraconym zębie, jak to się działo przy najczęściej dotychczas stosowanym rozwiązaniu – tzw. moście, gdzie praca opierała się na zębach otaczających lukę.

Implanty są także zdecydowanie bardziej estetyczne niż protezy, nie zaburzają funkcji mowy i artykulacji, stanowią idealne podparcie dla tkanek policzków i warg. Ponadto nie ma mowy, że coś się przesunie czy odpadnie – implanty zapewniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa w każdej sytuacji w życiu osobistym i zawodowym.

Irygator do zębów? Co to takiego?

Pewnie wiele osób zadaje sobie to pytanie, kiedy pierwszy raz usłyszy słowo „irygator” – co to takiego jest? Otóż chętnie podzielimy się naszą wiedzą i w nieskomplikowany sposób postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Irygator do zębów to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą płynu wystrzeliwanego pod ciśnieniem. W ten sposób można dokładnie usunąć resztki pokarmów i osady z wszelkich trudno dostępnych zakamarków w obrębie jamy ustnej, co zapobiega m.in. zmianom próchniczym.

Ważną kwestią jest to, kto może lub powinien korzystać z irygatora. Naszym zdaniem z irygatorów mogą korzystać wszyscy ci, którzy chcą zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, osoby z krwawiącymi dziąsłami, ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi, implantami i mostami, aparatami ortodontycznymi. Irygowanie za pomocą niskiego ciśnienia masuje dziąsła i wzmacnia je, co pozwala zmniejszyć problem z ich krwawieniem, a w dłuższej perspektywie może nawet je zatrzymać. Ze względu na wydłużony kształt końcówek do irygatorów, strumień płynu łatwiej dotrze do trudno dostępnych zakamarków, niż nić dentystyczna. Nie będzie trzeba wysilać się, żeby dotrzeć nitką lub wykałaczką do przestrzeni z tyłu.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – jaką wybrać?

Zalety szczoteczek elektrycznych są powszechnie znane. Jeśli myślimy o szczoteczce do zębów, która będzie maksymalnie skuteczna, nie ma już dylematu, czy wybrać manualną czy elektryczną. Właściwe pytanie brzmi, który z elektrycznych modeli będzie najlepszy. I tutaj rzeczywiście warto się zastanowić, bo różnice są duże, zwłaszcza odkąd pojawiły się również szczoteczki soniczne. Oto praktyczny poradnik, który pomoże chronić nasze zęby i zachować piękny uśmiech.

Każda szczoteczka elektryczna ma pewne cechy wspólne, które sprawiają, że trudno pomylić ją z innym urządzeniem. Akumulator znajduje się w masywnej rączce, a ładowanie odbywa się przez umieszczenie szczoteczki w stojaku. Uruchamiając szczoteczkę za pomocą przycisku na rączce, sprawiamy, że pokryta włosiem główka zaczyna się ruszać, tym samym za ruch odpowiada mechaniczny silnik, a nie ludzka dłoń. Dzięki temu, ruchy zawsze będą szybsze i bardziej precyzyjne niż w przypadku ręcznego mycia zębów. Szczoteczka, za pomocą wibracji, potrafi też zasygnalizować odpowiedni czas mycia zębów.

A na czym polegają największe różnice? Przede wszystkim, chodzi tutaj o rodzaj wykonywanych ruchów. Szczoteczki rotacyjne, nazywane czasem oscylacyjnymi, wykonują przede wszystkich ruch obrotowy (rotacyjny). Główka szczoteczki porusza się z boku na bok, na przemian w prawo i w lewo. Bardziej zaawansowane modele, dodatkowo wykonują ruch do przodu i do tyłu czyli ruch pulsacyjny – stąd nazwa tej podgrupy – szczoteczki oscylacyjno-pulsacyjne lub po prostu pulsacyjne.
Szczoteczki soniczne poruszają się w inny sposób. Tutaj urządzenie nie wykonuje obrotów, tylko delikatne drgania. Większa jest także sama liczba wykonywanych ruchów. Zazwyczaj przekracza ona 30 000 w ciągu minuty! Dzięki temu, szczoteczki soniczne pozwalają łatwiej dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, lepiej redukują osad z kawy czy herbaty i skuteczniej usuwają płytkę nazębną. W związku z tym, że ruchy soniczne wymagają mniejszej mocy niż obroty, dłuższy jest także czas działania tych szczoteczek. Na jednym ładowaniu szczoteczka może pracować kilka tygodni.
Te różnice przekładają się oczywiście na wyższą cenę modeli sonicznych, a także odmienny wygląd. Szczoteczki rotacyjne mają okrągłą główkę, natomiast kształt główki w szczoteczkach sonicznych zdecydowanie bardziej przypomina tradycyjne szczoteczki manualne.

Nowoczesne technologie zdecydowanie wspierają dbanie o higienę jamy ustnej. Warto to wykorzystać i sięgnąć po jedną ze sprawdzonych szczoteczek elektrycznych lub sonicznych . Wybierz sam …..

Czym jest bonding zębów?

Ta nieinwazyjna metoda pozwala szybka i skutecznie nadać ładny i estetyczny wygląd zębom.
Każdy marzy o ładnym uśmiechu – nie tylko dodaje uroku, ale świadczy również o zdrowiu oraz zadbaniu. Jednym ze sposobów na „udoskonalenie” uśmiechu jest zabieg bondingu. Ta nieinwazyjna metoda pozwala szybko i skutecznie nadać pożądany wygląd zębom (m.in. nierównym, ukruszonym, pękniętym).

Najczęściej bonding stosuje się przy niewielkich anomaliach u pacjentów, którzy nie chcą ingerować w szkliwo, a tego wymagałoby założenie porcelanowych licówek . Tacy pacjenci stawiają na bonding, który łączy się szczelnie z powierzchnią zęba wyłącznie za sprawą adhezji (przylegania) bez potrzeby nawiercania, tworzenia w nim zaczepów itp.
Bonding to metoda odbudowy zębów za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych bez ingerencji w tkanki zęba Kompozyt .podobny do tego, który stosowany jest przy wypełnieniach ubytków próchnicowych łączy się z powierzchnią szkliwa dzięki sile adhezji (przylegania).

Kompozytowe odbudowy powstają w trakcie jednej wizyty w gabinecie dentystycznym i są wykonywane przez lekarza z wolnej ręki na fotelu stomatologicznym. Zabieg należy do metod nieinwazyjnych z niewielką preparacją zębów. Znieczulenie pacjenta nie jest konieczne, chyba ze występuje znaczna nadwrażliwość zębów. Na samym początku stomatolog oczyszcza powierzchnię zębów, następnie nieznacznie zmniejsza ich przednią część. Potem wytrawia preparowaną część kwasem, płucze i aplikuje żywicę (tzw. bond) o odpowiednim kolorze, dopasowanym do koloru zębów pacjenta. Nakładany materiał jest naświetlany lampą stomatologiczną. Czas takiego zabiegu trwa od 30 do 60 minut. Przez wzgląd na fakt, że szkliwo przed zabiegiem jest tylko delikatnie wytrawiane – nie wpływa to, więc na jego strukturę, dzięki czemu metamorfoza jest w 100% odwracalna.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że bonding posiada swoje wady. Przede wszystkim materiał kompozytowy ulega przebarwieniom. Ponadto uzyskane efekty są znacznie mniej trwałe niż w przypadku zastosowania licówek lub koron protetycznych. Pamiętaj więc o regularnych wizytach, które pozwolą Ci dłużej cieszyć się pięknym wyglądem uzębienia po wykonaniu bondingu. Ładny i estetyczny efekt utrzymuje się przez 3-4 lata ,po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć . Zapraszamy.

Diastema – seksowna szparka, czy poważny defekt?

Kariery gwiazd estrady, modelek i aktorek pokazują, że diastema nie musi być traktowana jako poważna wada estetyczna. Udowodniły to: królowa list przebojów Madonna czy zdobywczyni Oskara Anna Paquin. Nazwisk celebrytów ze szparką pomiędzy zębami jest znacznie więcej.

Najczęstsze przyczyny powstawania przerwy między siekaczami
– Najczęstszą przyczyną diastemy, czyli przerwy między siekaczami centralnymi, jest przerost wędzidełka wargi (tzw. diastema prawdziwa). Rzadziej mamy do czynienia z diastemą rzekomą spowodowaną brakiem siekaczy bocznych lub zbyt małymi wymiarami siekaczy bocznych. Przejściowo w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe (między 7 a 9 rokiem życia) może jeszcze występować tzw. diastema fizjologiczna, która nie wymaga leczenia, gdyż zamyka się samoistnie wraz z wyrznięciem się siekaczy bocznych i kłów.

Licówki – dla zębów o nietypowym kształcie
Czasami zdąża się, że diastemie towarzyszy występowanie zębów o nietypowym kształcie np. bardzo wąskich. Wówczas leczenie ortodontyczne, mimo że jest bezinwazyjne, nie zaspokoi naszych oczekiwań estetycznych. W takich przypadkach poleca się zamykanie diastemy licówkami (cienkimi ceramicznymi płatkami mocowanymi na zębach w celu poprawy ich wyglądu). Wystarczą dwie lub trzy wizyty, w czasie których stomatolog przeprowadzi badanie oraz pobierze wycisk (według którego w pracowni protetycznej zostaną przygotowane licówki), oszlifuje zęby (by licówki nie odstawały) i zamocuje licówki.

Bonding – szybkie i skutecznie rozwiązanie
Równie dobrym i szybkim rozwiązaniem jest zastosowanie kompozytu do zamknięcia nieakceptowanej diastemy, czyli tzw. bonding. Zazwyczaj są to niewielkie korekty, przy ogólnie zadowalających proporcjach wielkości zębów. Czasem stosuje się tę metodę jako metodę próbną, gdyż nałożony materiał można w każdej chwili usunąć bez szkody dla uzębienia (wytrawiona powierzchnia ulegnie remineralizacji). Jest to dobry sposób dla osób, które zastanawiają się, czy bez diastemy będzie im „do twarzy”, czy będą nadal sobą ,dodając, że uśmiech ma ogromne znaczenie w czasie interakcji z innymi ludźmi. Nie mając przekonania do własnego nowego wyglądu, niektóre osoby tracą pewność siebie. Bonding pozwala na wykonanie „eksperymentu” z własnym wyglądem.

Zanim zdecydujesz się na leczenie diastemy
Młodym kobietom, które twierdzą, że diastema niszczy im życie, przypominamy, że idealna symetria twarzy i uśmiechu nie są już tak pożądane. Jednakże jeśli jesteś przekonana/ny i nie podoba Ci się Twoja diastema. Zrób to i zadzwoń…

Jak dbać o zęby?

Profilaktyka, profilaktyka, profilaktyka przede wszystkim!
Profesjonalne zabiegi higieniczne zwykle nie są trudne do wykonania, wymagają jedynie dokładności i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu. Zabiegi te mogą być przeprowadzone przez lekarza dentystę, jak i higienistkę stomatologiczną. Polegają na usunięciu kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej z powierzchni zębów, a następnie wygładzeniu powierzchni. Kamień usuwany jest mechanicznie przy pomocy odpowiednich narzędzi lub z użyciem specjalistycznych urządzeń, w procesie zwanym skalingiem. Przebarwienia usuwa się z zastosowaniem specjalnych, obrotowych szczotek, gumek oraz past profilaktycznych o dużej ścieralności. W celu wygładzenia powierzchni szkliwa, stosuje się pasty o rosnącej polerowalności, które oczyszczają i wygładzają powierzchnię zęba.

Prawidłowa higiena jamy ustnej
W celu zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej należy szczotkować zęby po każdym posiłku, przynajmniej 2 razy dziennie przez 3-4 minuty. Niezależnie powinno się używać również nici dentystycznych do dokładnego oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Pacjenci, którzy chcą dodatkowo zadbać o stan swojego uzębienia i dziąseł mogą stosować specjalistyczne płukanki do ust. Gdy nie ma możliwości umycia zębów, warto skorzystać z gumy do żucia lub chociaż przepłukać usta wodą. Dodatkową higieną jest stosowanie irygatora . Jest to urządzenie, które pod ciśnieniem wodnym wypłukuje płytkę nazębną nieusuniętą podczas szczotkowania i nitkowania zębów. Szczególnie ważna sprawa u Pacjentów posiadających korony, mosty, implanty jak i problemy z przyzębiem.

Istnieją metody do samooceny swojej higieny i prawidłowego szczotkowania. Produkty wybarwiające płytkę zawierają nieszkodliwy barwnik, który reaguje z płytką nazębną pozostałą po szczotkowaniu. Widząc zabarwione obszary, łatwo mogą Państwo wykryć problematyczne miejsca i skupić się na nich, prawidłowo szczotkując i nitkując zęby. Przed zastosowaniem produktu wybarwiającego płytkę nazębną umyj i wynitkuj zęby, jak to zwykle robisz. Następnie zastosuj jeden z następujących produktów:
– Tabletka wybarwiająca płytkę nazębną – Rozgryź tabletkę w ustach, rozpuść w ślinie i opłukuj zęby przez 30 sekund, a następnie wypluj.
– Patyczek wybarwiający płytkę nazębną – Przetrzyj patyczkiem powierzchnie zębów.
– Roztwór wybarwiający płytkę nazębną – Płucz usta roztworem przez około 30 sekund, a następnie wypluj.

Pamiętaj: Nawet jeśli nie dotyczy Cię zwiększone ryzyko chorób dziąseł, produkty wybarwiające pozwolą Ci sprawdzić, jak skutecznie usuwasz płytkę nazębną.

Umów się na wizytę

Nasza recepcja postara się kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i pomóc w ustaleniu terminu wizyty.

Telefony kontaktowe
(+48) 91 489 40 04
(+48) 91 422 72 77
(+48) 667 123 117

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z formularza kontaktowego i za jego pomocą wybierz interesującą Cię datę. Po ustaleniu harmonogramu oddzwonimy do ciebie.

Formularz
kontaktowy

Więcej informacji

Sprawdź także

Efekty
leczenia

Przejdź
dalej

Najczęstsze
pytania

Przejdź
dalej

Poznaj
cennik

Przejdź
dalej

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jesteśmy
dla Ciebie

Gdzie
jesteśmy?

ul. Andrzeja Małkowskiego 6/2
70-304 Szczecin

Zobacz
na mapie

Godziny
otwarcia

od poniedziałku do piątku 8:00-20:00
soboty: 10:00-14:00
(po wcześniejszym umówieniu)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności