Endodoncja

1

 

Endodoncja – dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe.

 

 

 

2

Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących.
W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskop oraz endometr a cały zabieg wykonywany jest w osłonie ślinochronu i przy użyciu mechanicznych narzędzi rotacyjnych.
Mikroskop endodontyczny umożliwia operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i systemu korzeniowego, usuwanie złamanych narzędzi, odnalezienie dodatkowych kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego.

 

 

3

Tor wizyjny – umożliwia obserwację przez pacjenta i asystę przebiegu leczenia. Można również wykonywać zdjęcia śródzabiegowe umieszczając je później w historii choroby. Istnieje możliwość nagrania przebiegu leczenia endodontycznego.

Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz tzw. sealerów czyli uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka RTG.

 

 

Dzięki nowoczesnej aparaturze, wieloletniemu doświadczeniu oraz uczestnictwie w sympozjach naukowych jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu leczenie na najwyższym światowym poziomie uwzględniając najnowsze wytyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

pte

Dla lekarzy

Oferujemy swoja pomoc z zakresu endodoncji wykonując zlecone nam zadania przez inne gabinety Leczenie takie obejmuje tylko i wyłącznie zakres ujęty na skierowaniu a jego przebieg zostaje zarejestrowany w formie zdjęć rvg oraz opisu leczenia. Po odbyciu wizyty pacjent wraz z powyższa dokumentacja kierowany jest do lekarza prowadzącego

 

Galeria zdjęć zębów przeleczonych w naszym gabinecie.