I-DENT

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

W ramach stomatologii zachowawczej zajmujemy się odbudową struktury zębowej   w zakresie jej naturalnego koloru i kształtu. W naszych gabinetach stosujemy skrupulatną metodę diagnostyczną niezbędną podczas leczenia stomatologicznego.

prochnica
prochnica2

Próchnica i jak z nią walczymy?

Ogniska próchnicowe

Próchnica jest główną przyczyną zniszczenia zęba. Powoduje ona demineralizację i zniszczenie zęba. Objawia się bólem podczas jedzenia i przeżuwania pokarmów. Jeśli rozpoznasz u siebie takie objawy natychmiast zgłoś się do stomatologa. W ten sposób uchronisz się przed konsekwencjami powikłanej próchnicy.

W gabinetach stomatologicznych I-DENT większość zabiegów przeprowadzanych jest w znieczuleniu miejscowym. Gwarantuje to bezbolesne wizyty. Różnorodność znieczuleń miejscowych nawet bardzo wrażliwym pacjentom daje pewność siebie i radość z przebytego leczenia. W naszych gabinetach rekomenduje się stosowanie wypełnień wysokiej jakości do rekonstrukcji utraconych tkanek. Są to kompozyty światłoutwardzalne renomowanych firm Japońskich i Amerykańskich.

Po wyjściu z gabinetu Pacjent może jeść i pić. Praktycznie nie ma możliwości, że wypełnienie wypadnie. Rozwiązanie to daje doskonałe efekty estetyczne i plomba jest nie do odróżnienia, ponieważ kolor kompozytu można dostosować do naturalnej barwy zęba.

Z powodu dużej utraty tkanek zęba dodatkowo wykorzystuje się włókno szklane. Wzmacnia ono struktury zęba. Dodajemy je do wypełnień światłoutwardzalnych lub do kanału zęba po leczeniu endodontycznym.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Szczecin

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii, który skupia się na diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób próchnicowych oraz innych schorzeń zębów. W naszym gabinecie stomatologicznym w Szczecinie oferujemy profesjonalne usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, dbając o zdrowie i estetykę uzębienia naszych pacjentów.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się przede wszystkim leczeniem zachowawczym ubytków w tkankach twardych zęba, głównie spowodowanych próchnicą. Nasz doświadczony stomatolog przeprowadza kompleksową diagnostykę, informując pacjenta o stanie jego jamy ustnej. Procedury stosowane w dziedzinie stomatologii zachowawczej, czyli skaling i piaskowanie, to dwie skuteczne techniki usuwania kamienia nazębnego, który powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej.

W przypadku wykrycia ubytków, w naszej klinice stosujemy nowoczesne materiały kompozytowe, które pozwalają na bezbolesne i estetyczne wypełnienie zęba.

Leczenie próchnicy zębów

Leczenie próchnicy zębów

Leczenie próchnicy rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki i oceny stadium choroby. Następnie przystępujemy do oczyszczenia ubytku z próchnicy, usuwając zainfekowaną tkankę. Wypełnienie kompozytowe jest wykonywane profesjonalnie przed doświadczonego dentystę, przy użyciu znieczulenia miejscowego, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort podczas zabiegu. Obecnie, obok klasycznych wypełnień, korzysta się z innowacyjnych rozwiązań, takich jak wkłady, które wyróżniają się doskonałą odpornością i długotrwałością. W sytuacjach, gdy zmiany próchnicowe są zaawansowane i zęby są mocno zniszczone – może być konieczne wykonanie leczenia kanałowego.

Jakie są zalety stomatologii zachowawczej?

Stomatologia zachowawcza pozwala na utrzymanie zdrowia zębów. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym i profilaktyce można skutecznie zapobiegać zaawansowanych rozwojom chorób miazgi oraz innych problemów związanych z uzębieniem. Profesjonalne wypełniania ubytków oraz rekonstrukcje twardych tkanek zęba przywracają funkcjonalność i estetykę uśmiechu.

Diagnostyka, leczenie i odbudowa zębów Szczecin

Nasz gabinet stomatologiczny w Szczecinie oferuje kompleksowe usługi stomatologii zachowawczej, które obejmują diagnostykę, leczenie i odbudowę zębów. Stawiamy na profesjonalizm, troszcząc się o zdrowie i komfort naszych pacjentów. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, zapewniamy piękny uśmiech i trwałość efektów leczenia. Już teraz możesz cieszyć się zdrowym i estetycznym uzębieniem, korzystając z naszego bogatego wachlarza usług stomatologii zachowawczej.

Zadbaj o swój uśmiech! Koszty zabiegów stomatologii zachowawczej są uzależnione od zastosowanych metod leczenia. Aby dowiedzieć się więcej – umów termin wizyty już teraz!

Umów się na wizytę

Nasza recepcja postara się kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i pomóc w ustaleniu terminu wizyty.

Telefony kontaktowe
(+48) 91 489 40 04
(+48) 91 422 72 77
(+48) 667 123 117

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z formularza kontaktowego i za jego pomocą wybierz interesującą Cię datę. Po ustaleniu harmonogramu oddzwonimy do ciebie.

Formularz
kontaktowy

Więcej informacji

Sprawdź także

Efekty
leczenia

Przejdź
dalej

Najczęstsze
pytania

Przejdź
dalej

Poznaj
cennik

Przejdź
dalej

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jesteśmy
dla Ciebie

Gdzie
jesteśmy?

ul. Andrzeja Małkowskiego 6/2
70-304 Szczecin

Zobacz
na mapie

Godziny
otwarcia

od poniedziałku do piątku 8:00-20:00
soboty: 10:00-14:00
(po wcześniejszym umówieniu)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności