I-DENT

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

W ramach stomatologii zachowawczej zajmujemy się odbudową struktury zębowej   w zakresie jej naturalnego koloru i kształtu. W naszych gabinetach stosujemy skrupulatną metodę diagnostyczną niezbędną podczas leczenia stomatologicznego.

prochnica
prochnica2

Próchnica i jak z nią walczymy?

Ogniska próchnicowe

Próchnica jest główną przyczyną zniszczenia zęba. Powoduje ona demineralizację i zniszczenie zęba. Objawia się bólem podczas jedzenia i przeżuwania pokarmów. Jeśli rozpoznasz u siebie takie objawy natychmiast zgłoś się do stomatologa. W ten sposób uchronisz się przed konsekwencjami powikłanej próchnicy.

W gabinetach stomatologicznych I-DENT większość zabiegów przeprowadzanych jest w znieczuleniu miejscowym. Gwarantuje to bezbolesne wizyty. Różnorodność znieczuleń miejscowych nawet bardzo wrażliwym pacjentom daje pewność siebie i radość z przebytego leczenia. W naszych gabinetach rekomenduje się stosowanie wypełnień wysokiej jakości do rekonstrukcji utraconych tkanek. Są to kompozyty światłoutwardzalne renomowanych firm Japońskich i Amerykańskich.

Po wyjściu z gabinetu Pacjent może jeść i pić. Praktycznie nie ma możliwości, że wypełnienie wypadnie. Rozwiązanie to daje doskonałe efekty estetyczne i plomba jest nie do odróżnienia, ponieważ kolor kompozytu można dostosować do naturalnej barwy zęba.

Z powodu dużej utraty tkanek zęba dodatkowo wykorzystuje się włókno szklane. Wzmacnia ono struktury zęba. Dodajemy je do wypełnień światłoutwardzalnych lub do kanału zęba po leczeniu endodontycznym.

Umów się na wizytę

Nasza recepcja postara się kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i pomóc w ustaleniu terminu wizyty.

Telefony kontaktowe
(+48) 91 489 40 04
(+48) 91 422 72 77
(+48) 667 123 117

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z formularza kontaktowego i za jego pomocą wybierz interesującą Cię datę. Po ustaleniu harmonogramu oddzwonimy do ciebie.

Formularz
kontaktowy

Więcej informacji

Sprawdź także

Efekty
leczenia

Przejdź
dalej

Najczęstsze
pytania

Przejdź
dalej

Poznaj
cennik

Przejdź
dalej

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jesteśmy
dla Ciebie

Gdzie
jesteśmy?

ul. Andrzeja Małkowskiego 6/2
70-304 Szczecin

Zobacz
na mapie

Godziny
otwarcia

od poniedziałku do piątku 8:00-20:00
soboty: 10:00-14:00
(po wcześniejszym umówieniu)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności