I-DENT

Implantologia

Implantologia

Implant to mała tytanowa śrubka, która po wczepieniu w kość pełni funkcję utraconego korzenia zęba.

Jest ona wykonana z biokompatybilnych przyjaznych dla nas materiałów. Implantologia jest przebadaną, udokumentowaną setkami przypadków i protokołów dziedziną stomatologii. Potwierdza to wysoki bo 95 procentowy odsetek powodzeń zabiegów.

  • Implantem można uzupełnić braki wielozębowe.
    Jeśli brak jest wszystkich zębów proponujemy protezę wspartą na implantach. Za pomocą specjalnych elementów zatrzaskowych praca ta ma dobrą stabilizację w jamie ustnej.
  • Implantem można uzupełnić braki pojedyncze.
    Im wcześnie zdecydujesz się na implant tym warunki kostne będą lepsze i miejsce to nie będzie wymagało dodatkowych zabiegów chirurgicznych.

Czas trwania leczenia

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Po wczepieniu implant potrzebuje 3-6 m-cy na osteointegrację.

Następnym etapem jest przygotowanie i założenie korony protetycznej

Czy implanty są dla Państwa?

Implanty rozwiązują wiele problemów protetycznych. Jednak najważniejsze jest planowanie zabiegu. Istnieją przeciwskazania do założenia implantów. Gdy jesteście Państwo osobą ogólnie zdrową, dbającą o zęby i regularnie odwiedzającą stomatologa brak możliwości założenia implantu jest mały.

Jak przygotować się do zabiegu?

Trzeba zrobić ogóle badania krwi, poziom witaminy D3, OB lub CRP i tomografię komputerową .

Odbudowa kości

W codziennej praktyce dążymy do tego aby wynik leczenia implantologicznego był trwały. Najważniejszym parametrem warunkującym stabilność leczenia implantologicznego jest właściwa ilość tkanki kostnej, w którą wprowadzamy śrubę tytanową,czyli implant. Należy się wystrzegać granicznych wartości, w których kość otacza implant cieńkim płaszczem.

Często, aby wprowadzi implant zgadnie z zasadami sztuki lekarskiej należy zastosować jedną z metod odbudowy kości. Z obserwacja wynika, że rzadko u pacjentów mamy do dyspozycji idealne warunki kostne . Po 3 miesiącach od usunięcia zęba zanika 30-50% tkanki kostnej i z czasem resorbcja ta postępuje.

Implantologia z szablonem

Do planowania zabiegu implantologicznego służy oprogramowanie MSoft, które umożliwia precyzyjne pozycjonowanie implantów. MSoft pozwala na dokładne przyjrzenie się strukturze kostnej w celu wykrycia jej potencjalnych wad i trudności przy wprowadzaniu implantu.

Jak również umożliwia precyzyjne zaplanowanie miejsca i kąta wprowadzenia implantu. Szablon powstaje na podstawie planu i precyzyjnie leżąc na zębach daje możliwość na idealne i szybkie wprowadzenie implantów. Lekarz ma również gotowe korony prowizoryczne wykonane w technice CAD/CAM natychmiastowo zakładane na wprowadzone implanty.

Osiągnięcia współczesnej stomatologii, stopień technologicznego zaawansowania narzędzi to dopiero część sukcesu. Największe znaczenie ma nadal człowiek i jego umiejętności. To właśnie profesjonalizm jest gwarancją jakości usług stomatologicznych a dla Państwa jest to gwarancja najlepszej opieki.

Umów się na wizytę

Nasza recepcja postara się kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i pomóc w ustaleniu terminu wizyty.

Telefony kontaktowe
(+48) 91 489 40 04
(+48) 91 422 72 77
(+48) 667 123 117

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z formularza kontaktowego i za jego pomocą wybierz interesującą Cię datę. Po ustaleniu harmonogramu oddzwonimy do ciebie.

Formularz
kontaktowy

Więcej informacji

Sprawdź także

Efekty
leczenia

Przejdź
dalej

Najczęstsze
pytania

Przejdź
dalej

Poznaj
cennik

Przejdź
dalej

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jesteśmy
dla Ciebie

Gdzie
jesteśmy?

ul. Andrzeja Małkowskiego 6/2
70-304 Szczecin

Zobacz
na mapie

Godziny
otwarcia

od poniedziałku do piątku 8:00-20:00
soboty: 10:00-14:00
(po wcześniejszym umówieniu)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności