I-DENT

Protetyka 3D

Protetyka

Jest  to system służący do projektowania i wykonywania najbardziej estetycznych i najtrwalszych koron i mostów.

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się poprawianiem oraz odtwarzaniem prawidłowego układu zębów. Jest to niezwykle istotne ze względu na walory estetyczne, jak również ze względu na odbudowę utraconych funkcji jamy ustnej, takich jak żucie czy mowa. Obecnie protetyka oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania, takie jak mosty porcelanowe, protezy szkieletowe (również bezklamrowe z zasuwami, zatrzaskami, koronami teleskopowymi).

implantologia proteza
cad

Dlaczego 3D?

Protetyka 3D

Protetyka w naszych gabinetach wykorzystuje system CAD/CAM. Dzięki skanowaniu modelu uzyskujemy obraz na komputerze, możemy nim zarządzać uzyskując produkty nie do ODRÓŻNIENIA  od naturalnych zębów.

Wkłady

Wkłady koronowo-korzeniowe

Jeśli ząb jest zniszczony w takim stopniu, że nie rokuje nawet utrzymania korony protetycznej, należy umieścić w korzeniu tak zwany wkład koronowo-korzeniowy (potocznie nazywany sztyftem). Wkład koronowo-korzeniowy ma część korzeniową umocowaną w kanale korzeniowym zęba oraz część koronową, która wystaje w jamie ustnej i ma kształt zęba oszlifowanego pod koronę protetyczną. Materiał, z którego wykonuje się wkład, dobiera się pod kątem przyszłej korony. Może to być stal, złoto, tlenek cyrkonu (pełnoceramiczny) lub włókno szklane.

Wkłady koronowe

Uzupełniają duże uszkodzenia w części koronowej zęba (czyli tej co widać w jamie ustnej). Najczęściej wykonywane są w zębach bocznych. Inlay-onlay to doskonała rekonstrukcja i szlachetne piękno, wytrzymałość dzięki systemowi CAD/CAM.

Licówki

Licówki

Jak najmniej inwazyjnie i jak najbardziej trwale. Takie wymagania stawiają protetyce XXI wieku świadomi pacjenci. Licówki porcelanowe spełniają te oczekiwania, sprawiając że zęby wyglądają idealnie. Licówki porcelanowe to nowoczesna alternatywa dla szlifowania zębów pod korony. Obecnie, jeśli tylko jest to możliwe, odchodzi się od okoronowania.

Licówki mają 2 funkcje – chronią zęby i zapewniają im estetyczny wygląd. Dzięki pojawiającym się coraz to nowocześniejszym materiałom stosowanym przy wykonywaniu licówek, możliwości ich stosowania zwiększa się. Wykonuje się je przy nieestetycznych wypełnieniach na powierzchniach zębów przednich oraz urazowych odłamaniach brzegów siecznych. Licówki sprawdzają się przy korekcie zarówno nieestetycznych problemów, jak i przy mniejszych korektach.

Licówki porcelanowe – bez szlifowania

Najpopularniejszy typ licówek jest mocowany adhezyjnie bez szlifowania. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej metody łączenia szkliwa zębów z porcelaną można odtworzyć kształt zębów i nadać im naturalny wygląd. Licówka pozwala zachować jak najwięcej tkanek zęba. W pełnym łuku najczęściej wykonuje się ok 6-8 licówek w przednim odcinku. Raz zacementowane licówki gładko harmonizują z naturalnymi zębami. I co bardzo istotne – nie zostawiają żadnego śladu zabiegu stomatologicznego.

Korony

Korona porcelanowa na metalu z brzegiem estetycznym

Rdzeń takiej korony stanowi stal stomatologiczna indywidualnie odlana dla danego zęba. Na tak przygotowaną podbudowę napala się porcelanę. Metal w koronie nie jest widoczny, gdyż przykrywa go warstwa porcelany. Korony porcelanowe na metalu stosuje się zwłaszcza w odcinkach bocznych, do zębów.

Korona pełnoceramiczna

Korona pełnoceramiczna zapewnia doskonałą estetykę, nie do odróżnienia od zębów własnych. Podbudowę korony pełnoceramicznej wykonuje się z tlenku cyrkonu, który jest materiałem niezwykle wytrzymałym i przeziernym, podobnie jak zęby naturalne. Z tych względów korony pełnoceramiczne są bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza do odbudowy zębów przednich.

Protezy

Protezy akrylowe

Proteza akrylowa jest uzupełnieniem protetycznym, które zastępuje większą liczbę brakujących zębów. Stosowana jest również w bezzębiu. Nie jest montowana w ustach na stałe – można ją wyjmować – co nie jest rozwiązaniem komfortowym, ale w wielu przypadkach jedynym możliwym do zastosowania. Protezy można z grubsza podzielić na całkowite i częściowe. Protezy całkowite – uzupełniają wszystkie zęby szczęki i/lub żuchwy (bezzębie). Protezy częściowe – uzupełniają od kilku do kilkunastu brakujących zębów.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia mostami. Stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Dzięki szkieletowi wykonanemu z metalu są dużo cieńsze, mają dużo mniejszy zasięg w jamie ustnej – prawie nie pokrywają podniebienia – przy górnej protezie, ponadto mają lepsze utrzymanie – nie spadają, gdyż umocowane są na klamrach. Protezy nie uciskają dziąseł i podniebienia. Obok koron ceramicznych bardzo często wykonujemy dla Pacjentów właśnie protezy szkieletowe.

Szyny

Szyny relaksacyjne

Szyna relaksacyjna jest to specjalnie zaprojektowana, przezroczysta szyna przeznaczona do zakładania na górne zęby. Redukuje ona napięcie mięśniowe pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów, sztywności karku, nadwrażliwości zębów oraz różnych rodzajów bólu głowy. Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk, można spodziewać się też poprawy jakości snu oraz większego rozluźnienia.

Umów się na wizytę

Nasza recepcja postara się kompetentnie odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania i pomóc w ustaleniu terminu wizyty.

Telefony kontaktowe
(+48) 91 489 40 04
(+48) 91 422 72 77
(+48) 667 123 117

Formularz kontaktowy

Skorzystaj z formularza kontaktowego i za jego pomocą wybierz interesującą Cię datę. Po ustaleniu harmonogramu oddzwonimy do ciebie.

Formularz
kontaktowy

Więcej informacji

Sprawdź także

Efekty
leczenia

Przejdź
dalej

Najczęstsze
pytania

Przejdź
dalej

Poznaj
cennik

Przejdź
dalej

Kontakt

Skontaktuj się z nami, jesteśmy
dla Ciebie

Gdzie
jesteśmy?

ul. Andrzeja Małkowskiego 6/2
70-304 Szczecin

Zobacz
na mapie

Godziny
otwarcia

od poniedziałku do piątku 8:00-20:00
soboty: 10:00-14:00
(po wcześniejszym umówieniu)

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności